W nowoczesnym budownictwie wymagania dla okien są znaczne, muszą charakteryzować się funkcjonalnością , izolacyjnością cieplną, trwałością oraz bezpieczeństwem.

O tym czy okno spełni swoje zadania w dużym stopniu decyduje jego montaż. W większości przypadków nie bierzemy udziału w procesie montażu okien, widzimy dopiero efekt końcowy. Ufamy, że ekipa monterska wykona montaż zgodnie z wymaganiami technicznymi. Jakość montażu ma również wpływ na to czy okno będzie się dobrze użytkowało. Do montażu stolarki w zależności od rodzaju ścian można stosować: kotwy montażowe, dyble, wkręty, śruby.

Kotwy przeznaczone są do przytwierdzania ościeżnicy do ściany budynku. Natomiast mocowanie na dyble jest sztywniejsze niż na kotwy, służy do osadzania okien dużych i ciężkich.

Dybel składa się ze śruby z okrągłym łbem i nacięciem krzyżowym oraz tulei ze stożkiem rozpierającym . Szczególne wymagania są przy mocowaniu okien w ścianach z pustaków.

Na etapie pomiaru okien przez przedstawiciela powinniśmy się zainteresować sposobem montażu stolarki, omówić szczegóły dotyczące typu użytych łączników i kotew , rodzaju taśm rozprężnych oraz folii paroprzepuszczalnych i paroizolacyjnych tak aby spełniały swoje zadania izolacyjne co łączy się w przyszłości z niższymi kosztami ogrzewania oraz szczelnością zamontowanych okien.

montaż
schuco-montaz

Kalendarz

« Październik 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Popularne wpisy

Okna szyte

Na miarę

Stwórz Twoje idealne okna od polskiego producenta za pomocą naszego konfiguratora okien PVC Schüco. Przejdź 4 proste kroki konfiguracyjne i otrzymaj błyskawiczną wycenę!

Wyceń okna
Cennik okien